Cyber Monday

Cyber Monday to święto wyprzedaży organizowanych przez sklepy internetowe. Początkowo pojawiło się ono w Stanach Zjednoczonych, aby z czasem – wzorem słynnego Black Friday – rozprzestrzenić się do wielu innych krajów świata. W Polsce znane jest ono jako Cyber Monday Polska, albo po prostu jako Cybernetyczny Poniedziałek. Z każdym rokiem staje się też coraz bardziej popularne w polskich sklepach i wśród polskich klientów.

Cyber Monday zdjęcie

Cyber Monday Polska

Ważne informacje

Cyber Monday to święto wyprzedaży silnie związane z Black Friday. O ile jednak ten drugi dzień był od początku dedykowany sklepom stacjonarnym (innych wtedy nie było) to ten pierwszy został pomyślany jako akcja wyprzedaży w sklepach wirtualnych czyli funkcjonujących w globalnej sieci Internet. Często zdarza się, że sklepy pomiędzy jednym a drugim dniem bardzo często utrzymują ceny wyprzedażowe, dzięki czemu okres wielkiej promocji trwa aż cztery dni. To znacznie zwiększa obroty handlowców, a jednocześnie też bardzo ułatwia zakupy kupującym.

Cyber Monday Polska

Chociaż dzień wielkich poniedziałkowych wyprzedaży internetowych w Polsce staje się coraz bardziej znany, to nie dorównuje on jednak popularnością Black Friday. Tak się złożyło, że podobnie jak w Stanach Zjednoczonych Black Friday jest znacznie popularniejszy niż Cyber Monday, to również i w naszym kraju Czarny Piątek zdecydowanie przewyższa popularnością Cybernetyczny Poniedziałek.

Cybernetyczny Poniedziałek czy Cyfrowy Poniedziałek

W Polsce oryginalna amerykańska nazwa „Cyber Monday” często jest zastępowana polskim określeniem Cybernetyczny Poniedziałek. Nie jest to jednak jedyne określenie, jakie jest używane w języku polskim. Inny zamiennik tej nazwy spotykany w Polsce to jeszcze Cyfrowy Poniedziałek. Na marginesie – nie jest to nazwa do końca poprawne, bo słowo „cyber” odpowiada polskiego „cybernetyczny”, a nie „cyfrowy”. Oczywiście z punktu widzenia klientów nie jest to jednak zbyt ważne. Klientów znacznie bardziej interesują obniżki cen. Im większe obniżki, tym lepiej.

Kiedy Cyber Monday?

Często zadawane pytanie to kiedy przypada ten słynny dzień wyprzedaży w sklepach internetowych. Odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Cyber Monday zawsze przypada w poniedziałek, podobnie jak Black Friday w piątek. Kiedy jednak dokładnie? Otóż choć data nigdy nie jest taka sama (co roku jest ona inna), to wystarczy jednak zapamiętać, że Cybernetyczny Poniedziałek przypada zawsze w pierwszy poniedziałek po Czarnym Piątku, czyli trzy dni po nim.

Wszystkie oferty znajdziesz na liście sklepów publikowanej na stronie głównej.