Do tegorocznych wyprzedaży w ramach Black Friday 2016 zostało już niewiele czasu. To największe święto wyprzedaży w skali całego roku, warto więc w tym dniu przyjrzeć się ofertom sklepów.

Krótkie wprowadzenie

Tradycja wyprzedaży z okazji Black Friday powstała w USA w XX wieku i dotyczyła wyłącznie sklepów stacjonarnych. Choć Black Friday wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych to już od kilku lat również w Polsce można zaobserwować jego rosnącą popularność. Co roku zwiększa się liczba sklepów oferujących wyprzedażowe ceny w tym dniu, zwiększa się również liczba klientów, którzy często wręcz wstrzymują się z zakupami przez kilka tygodniu w oczekiwaniu na obniżki cen w trakcie Black Friday. Ciekawostką jest to, że w Polsce niewiele sklepów stacjonarnych organizuje wyprzedaże w tym dniu, a większość ofert specjalnych pochodzi ze sklepów internetowych.

zdjęcie zakupy Black Friday 2016

Zakupy Black Friday 2016

Porady na Black Friday 2016

Jak przygotować się do zakupów w ramach Black Friday? Co zrobić, na co zwrócić uwagę, a czego unikać?

  1. Warto już teraz przygotować sobie listę zakupów, aby w trakcie wyprzedażowego szaleństwa zakupów nie przekroczyć budżetu. Warto zapanować nad emocjami, aby nie okazało się, że na Black Friday 2016 wydaliśmy więcej niż planowaliśmy. To złe zakończenie gdy zamiast radości z zakupów mamy kłopoty finansowe.
  2. Warto też sobie odnotować już teraz aktualne ceny towarów, ponieważ niestety zdarza się, że część sprzedawców zawyża ceną bezpośrednio przed Black Friday, aby w tym dniu sprzedać towary z niższym upustem.
  3. W trakcie Black Friday warto sprawdzić ceny tego samego towaru w różnych sklepach. Wysokość rabatu nie jest przez nikogo odgórnie narzucana, więc może się zdarzyć, że jednym sklepie będzie on mniejszy, w innym większy.

Podsumowanie

Warto przede wszystkim zapamiętać kiedy dokładnie jest Black Friday 2016. Może się bowiem okazać, że z wielkich wyprzedaży nici, jeśli po prostu zapomnimy o tym ważnym terminie. Zatem zapiszmy i zapamiętajmy: 25 listopada 2016 r.

Warto też zapamiętać, że zaraz po Black Friday (a dokładnie zaledwie trzy dni później) jest jeszcze Cyber Monday: 28 listopada 2016 r.